top of page

AVUKADOS'A HOŞGELDİNİZ...

Bizim ekibi bazı arkadaşlarımız, özellikle hukukçular az çok bilir. 2014 yılının sonlarında başlayıp, iki yıla yakın bir süre #DirenTerazi blogunda avukatlık mesleği üzerine elimizden geldiğince mizahi yazılar kaleme almaya çalıştık. Mesleğin sorunlarını, müvekkillerimiz üzerinden toplumun vahim durumunu, bürokratik sıkıntıları, hukukçu olmanın bizlerin gözündeki değeri ile toplumdaki farklı algılanışı arasındaki isyanlarımızı, ezcümle hukuk ve pratiği özelinde yaşadığımız sorunları, sıkıntıları ve tespitlerimizi eğlenceli bir dille okurlarımıza aktarmaya çalıştık. Bu alanda hukukçular arasında epey bir 'doluluk' varmış ki, olumlu tepkilerle yolumuza devam ettik. Hislere tercüman olunduğumuzu gösteren, 'Aynısı benim de başıma geldi, iyi ki yazdınız' şeklindeki yorumlar bizleri motive etti. Elbette beğenmeyen, eleştiren hatta kızan okurlarımız da oldu. Hepsini sepetimize koyduk, yazmaya devam ettik.

 

Ancak bir süre önce tamamen kendimize ait olan bir siteyle yolumuza devam etmeye karar verdik. Artık eskisinden çok daha farklı bir biçim ve içerikle karşınıza çıktığımızı bilmenizi istiyoruz. Yeni sitemiz Avukados, elbette yine hukuk camiasının insanı kanser eden sorunlarını yüzlerde tebessüm bırakacak şekilde işlemeye devam edecek. Ve sadece bununla sınırlı kalmayarak, hayatın hukuk haricindeki alanlarına dair de sizleri gülümsetme gayretini sürdürecek. Bir süredir Facebook üzerinden faaliyetlerini sürdürmekte olduğumuz Hukukun Gifli Dünyası adlı hukuki/mizahi gif paylaşım sayfamız, sitemizde de yer alacak. Bunların haricinde planladığımız bir dizi iş daha var. Ancak bunları her şey hazır olduğunda duyurusunu yapmak üzere şimdilik saklı tutmayı düşünüyoruz.

 

Netice itibariyle yeni bir site, yeni bir isim, yeni bir tarz ve içerikle tekrar karşınızda yer alıyoruz. Siteyi hazır edene kadar geçen süre içerisinde bizlere; 'Haydi artık, neredesiniz?', 'Neden yazmıyorsunuz?', 'Salı günleri bizim neşe günümüzdü, halen salı neşemizi bekliyoruz', 'Yazmayacaksanız söyleyin', 'Artizlik yapmayın', 'Sen benim kim olduğumu biliyor musun!', 'İyi ki yazmıyorsunuz, oh be' şeklindeki 'iyi, kötü ve çirkin' tüm yorumlarınız için teşekkür ediyoruz.

 

Biraz beklettik, kusura bakmayın. Artık hazırız. Yeniden merhaba, yeniden hoşbulduk...

bottom of page